Přenos souborů mezi mobilem a PC bude díky Microsoftu jednodušší

microsoft edge

V současné době existuje mnoho způsobů, jak přenášet soubory mezi počítačem s Windows a Android telefonem. Využít můžete třeba Phone Link, avšak je zapotřebí mít telefon od Samsungu. Nyní Microsoft představil funkci, kterou můžete využít k přenosu souborů mezi zařízeními a je jedno, zda se jedná o další Windows počítač, Android mobil, nebo dokonce MacBook.

Funkce Drop, která umožňuje přenos souborů se nachází přímo v prohlížeči Microsoft Edge. Nyní je ve fázi beta testování a na první pohled vypadá velmi jednoduše. Dokonce si budete moci nastavit v prohlížeči postranní widget a pomocí drag and drop přesunout na dané zařízení jakýkoliv soubor. Zajímavé je, že rozhraní vypadá jako Messenger či WhatsApp.

microsoft edge drop funkce
Microsoft Edge: Web Browser
Microsoft Edge: Web Browser

Všechno se ale odehrává na cloudu, takže pokud budete chtít tuto funkci využívat naplno, budete potřebovat placené úložiště OneDrive. Soubor, který odešlete bude navíc dostupný na všech zařízeních, kde jste přihlášení ke svému Microsoft účtu.

Jak se vám zamlouvá tato novinka?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)