Micromax Yureka: nový levný mobil se Cyanogenem za cca 3200 Kč

micromax_yureka_ico

Společnost Micromax představila první ovoce vzešlé ze společné spolupráce se Cyanogen Inc. – chytrý telefon Yureka, který hodlá zaujmout nejen hardwarovou výbavou, ale také příznivou cenovkou.

Micromax Yureka se stává nejlevnějším přístrojem, běžícím na platformě CyanogenMod, neboť jeho cena je jen 8999 rupií, tedy v přepočtu (bez daně a cla) 3200 Kč. Za tuto částku nabídne 5,5″ displej s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů, 64bitový osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 615 na 1,5 GHz s grafikou Adreno 405, 2 GB operační paměti a 16 GB interního úložiště s možností rozšíření pomocí paměťových karet microSD. Z dalších parametrů můžeme zmínit 13Mpx fotoaparát s LED bleskem (přední má 5 Mpx), akumulátor s kapacitou 2 500 mAh, nebo podporu 4G LTE sítí a dvou SIM karet.

Operačním systémem je Android 4.4.4, přesněji řečeno alternativní ROM CyanogenMod 11. Zajímavá je doplňková funkce Nextbit Baton, která umožní synchronizovat mezi různými zařízeními nejen data a programy, ale také jejich stav. To znamená, že uživatel může otevřít libovolné aplikace na jednom zařízení se CyanogenModem a pokračovat v práci na jakémkoli jiném.

Obecně můžeme konstatovat, že zařízení nabízí rozumné parametry a zároveň příznivou cenu. V současné době je možné objednat ho pouze prostřednictvím indického Amazonu, ale můžeme doufat, že se objeví i na dalších trzích. Při této cenové politice by se Micromax Yureka mohl stát hitem asi na každém trhu.

Zdroje: Chezasite, Phone Arena, Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

cyanogen android bez googlu titul

Cyanogen chce vytvořit “Android bez Googlu”

TOP Vašek Švec Vašek Švec
3 min. uložit na později

Komentáře (24)