Bude HTC následovat Blackberry? Své jméno by společnost mohla propůjčit jinému výrobci

htc telefony licencovani vyrobcum

Poslední roky jsou pro společnost HTC hodně těžké, podle nových zpráv ze zahraničí by mohla společnost následovat kroky BlackBerry. A to nabídnutí své značky ostatním výrobcům, kteří budou tvořit nové HTC telefony. BlackBerry telefony vyrábí čínské TCL, u HTC se zmiňují hlavně indické společnosti.

Budou HTC telefony od výrobců jako je Micromax, Lava nebo Karbonn?

Právě o těchto třech indických společnostech se nejvíce hovoří ve spojení s licenční dohodou. Pokud se ukážou spekulace jako pravdivé, tak HTC klesnou náklady spojené s výrobou telefonů a ještě bude navíc společnost inkasovat nějaké to procento z prodaných telefonů.

HTC U12+ barevne varianty

Pro výrobce je to zase možnost, jak se dostat na západní trh. Protože kolikrát jste slyšeli o telefonech Micromax, Lava nebo Karbonn, za to značka HTC má pořád sílu, i když už to také není tak skvělé, jak kolem roku 2010, kdy byla společnost na vrcholu. Podle informací si chce HTC zachovat stále možnost zásahu do výroby a vývoje licencovaných telefonů.

Recenze HTC U12 Plus

Další věcí, která se musí vzít v potaz je to, na co se tři výše zmínění výrobci zaměřují. A to jsou telefony střední nižší třídy, které mají konkurovat Xiaomi, Huawei a Oppo telefonům. Existuje tedy šance, že v budoucnu již neuvidíme prémiové telefony HTC. Jak to ve skutečnosti bude, si musíme ještě nějakou dobu počkat, ať už na potvrzení či vyvrácení spekulací. Finanční výsledky mobilní divize HTC na tom dlouhodobě nejsou dobře a licencování by mohlo společnosti „vytrhnout trn z paty“ a mohla by se více zaměřit na virtuální realitu.

Je podle vás správným krokem licencovat HTC telefony jiným výrobcům?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)