TOPlist

CyanogenMod 10.1: Finální verze je venku!

cm101ico

Po dlouhém čekání a pěti verzích „release candidate“ se fandové patrně nejoblíbenější alternativní ROMky CyanogenMod konečně dočkali – v noci na dnešek byla uvolněna finální verze s číslem 10.1.0. Ta je postavena na Androidu 4.2.2, ke kterému přidává celou řadu zajímavých vylepšení a „vychytávek“. Pro mnohé telefony je to nejrychlejší a leckdy také jediná cesta k poslední verzi Androidu.

CyanogenMod 10.1 přináší Android 4.2.2 CyanogenMod 10.1 přináší Android 4.2.2

Zklamáni budou majitelé Samsungu Galaxy S II i9100, kteří se „finálky“ nedočkají – důvodem je údajně chybějící podpora ze strany Samsungu, konkrétně neuvolnění ovladačů k procesoru Exynos. ROMka pro tento telefon tak zůstává pouze ve fázi „nightly“.

Podle oficiálního blogu CM není přinejmenším v první várce v plánu uvolnění konečného sestavení pro zařízení, která neobdržela RC – nedočkají se tak mnohé telefony a tablety s čipy nVidia Tegra 2 a Samsung Exynos. Další zprávu o stavu těchto zařízení slibují vývojáři přinést koncem tohoto týdne. Naopak všechna zařízení, pro která byl vydán „release candidate“, mohou očekávat, že obdrží stabilní verzi.

CyanogenMod 10.1 je venku! CyanogenMod 10.1 je venku!

Finální verzi CyanogenMod 10.1.0 můžete stahovat z oficiálních stránek.

Protože CM 10.1 vychází z aktuální verze Androidu, vrátí se vývojaři k vývojovému cyklu „M“ verzí a budou přidávat další funkce a možnosti, včetně nové funkce Privacy Guard (umožňuje uživatelům chránit jejich soukromí proti zvědavým aplikacím), která byla dnes vypuštěna do „nočních sestavení“. Testovat se také bude rychlé pořizování fotek tlačítkem v panelu rychlého nastavení, jak můžete vidět na následujícím videu.

https://www.youtube.com/watch?v=bumyRLKVcKY

Zdroje: oficiální blog CyanogenMod, Android Central, Droid Life, Android Police, Android Headlines a Phandroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (47)