CyanogenMod 10.1: Finální verze je venku!

cm101ico

Po dlouhém čekání a pěti verzích “release candidate” se fandové patrně nejoblíbenější alternativní ROMky CyanogenMod konečně dočkali – v noci na dnešek byla uvolněna finální verze s číslem 10.1.0. Ta je postavena na Androidu 4.2.2, ke kterému přidává celou řadu zajímavých vylepšení a “vychytávek”. Pro mnohé telefony je to nejrychlejší a leckdy také jediná cesta k poslední verzi Androidu.

CyanogenMod 10.1 přináší Android 4.2.2 CyanogenMod 10.1 přináší Android 4.2.2

Zklamáni budou majitelé Samsungu Galaxy S II i9100, kteří se “finálky” nedočkají – důvodem je údajně chybějící podpora ze strany Samsungu, konkrétně neuvolnění ovladačů k procesoru Exynos. ROMka pro tento telefon tak zůstává pouze ve fázi “nightly”.

Podle oficiálního blogu CM není přinejmenším v první várce v plánu uvolnění konečného sestavení pro zařízení, která neobdržela RC – nedočkají se tak mnohé telefony a tablety s čipy nVidia Tegra 2 a Samsung Exynos. Další zprávu o stavu těchto zařízení slibují vývojáři přinést koncem tohoto týdne. Naopak všechna zařízení, pro která byl vydán “release candidate”, mohou očekávat, že obdrží stabilní verzi.

Finální verzi CyanogenMod 10.1.0 můžete stahovat z oficiálních stránek.

Protože CM 10.1 vychází z aktuální verze Androidu, vrátí se vývojaři k vývojovému cyklu “M” verzí a budou přidávat další funkce a možnosti, včetně nové funkce Privacy Guard (umožňuje uživatelům chránit jejich soukromí proti zvědavým aplikacím), která byla dnes vypuštěna do “nočních sestavení”. Testovat se také bude rychlé pořizování fotek tlačítkem v panelu rychlého nastavení, jak můžete vidět na následujícím videu.

CyanogenMod QuickSettings Mini-Camera Tile

CyanogenMod QuickSettings Mini-Camera Tile

Zdroje: oficiální blog CyanogenMod, Android Central, Droid Life, Android Police, Android Headlines a Phandroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (47)