Šikovné: Aplikace Mi Home podporuje rychlé přepínače v Androidu 11

Mi Home Android 11 rychlé přepínání

Aplikace Mi Home, která je zodpovědná za ovládání prvků chytré domácnosti (nejen) od čínské firmy Xiaomi, se šikovně a rychle přizpůsobila novému systému Android 11. Jedenáctá verze Androidu přinesla do “power” menu, tedy nabídky běžně ukryté za dlouhým stiskem tlačítka zapínání, nové možnosti, které podobným nástrojům nahrávají. Objevil se tam prostor pro ovládání připojených smart zařízení. Jak se nyní zjistilo, Xiaomi svou aplikaci Mi Home na tuto možnost dobře připravilo a rychlé přepínání pro Android 11 v jejím podání bez problému funguje.

Chytré lampy, zásuvky nebo zámky spravované touto aplikací tak mohou být v nejnovějším Androidu ovládány skrze toto rychlé menu. Funkčnost této novinky hlásili uživatelé u verze 5.8.33 aplikace Mi Home. Někteří ji zaznamenali už u starší varianty 5.8.16. Každopádně je potvrzeno, že šikovná pomůcka skutečně funguje, což majitele Xiaomi vychytávek jistě potěší.

Nativní podporu má na tomto místě pochopitelně i Google Home a poradí si s ním také aplikace Tasker. Přes ni je možné do prostoru dostat skoro jakýkoli přepínač nebo zástupce. Xiaomi musíme pochválit, že své Mi Home vcelku rychle pro rychlé přepínání v Android 11 nachystalo.

Jak běžně ovládáte prvky chytré domácnosti v mobilu?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)