Další část pražského metra byla pokryta mobilním signálem

praha metro

T-Mobile v čele s dalšími mobilními operátory neustále pracuje na pokrytí mobilním signálem v pražském metru. Nedávno byla spuštěna síť mezi stanicemi Muzeum – Roztyly. Další tisková zpráva uvádí, že se podařilo pokrýt území mezi stanicemi Muzem – Nádraží Holešovice.

Pražský dopravní podnik spolupracuje na vývoji s Českou telekomunikační infrastrukturou CETIN a snažil se o vystavění přijímačů v některých částech metra A a C. V plánu je navíc rozšíření signálu do tunelů a to včetně 4G sítě. Jako další potenciální cíl se jeví linka B na stanicích Smíchovského nádraží a Palmovka a taktéž trasa A mezi stanicemi Dejvická a Muzeum. To vše má být hotové do prvního kvartálu roku 2020.

Dopravní podnik se s firmou CETIN zaměřil na nejfrekventovanější stanice v Praze a celé metro má být pak pokryto do konce roku 2022. Zda se to podaří v tuto chvíli nevíme, ale celý proces zatím běží podle plánu.

Využíváte v metru mobilní síť? Kde vám funguje?

Zdroj: tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)