TOPlist

Meta zaplatí rekordní pokutu za svůj největší skandál

Meta Facebook pokuta Cambridge Analytica soud

Cambridge Analytica. Vzpomenete si ještě na tento název? Nesla jej do roku 2018 nejen bývalá britská poradenská firma, ale také největší kauza spojená se sociální sítí Facebook z pohledu ochrany dat o uživatelích. Zmíněná společnost dokázala z Facebooku bez autorizace „vytáhnout“ velké množství užitečných údajů a byla obviněna z ovlivnění výsledku prezidentských voleb v USA v roce 2016, které vyhrál Donald Trump. Jméno firmy i kauzy po letech vystupuje na povrch díky tomu, že na závěr vyšetřování nejspíš bude uhrazena obří pokuta.

Společnost Meta Inc. v oficiálním vyjádření potvrdila, že je ochotná v rámci dohody s americkými soudy uhradit celkem 725 milionů dolarů, tedy asi 16,5 miliardy korun. Pokud bude tato nabídka přijata, půjde historicky o největší finanční vyrovnání v rámci hromadné žaloby proti Facebooku, potažmo proti jeho mateřské firmě.

„Usilovali jsme o vyrovnání, protože je to v nejlepším zájmu naší komunity a akcionářů. V posledních třech letech jsme přepracovali náš přístup k ochraně osobních údajů a zavedli komplexní program ochrany osobních údajů,“ komentoval kroky společnosti Meta Inc. její mluvčí.

Jak jste vnímali kauzu Cambridge Analytica?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)