TOPlist

Messenger konečně testuje požadované zabezpečení soukromí

Facebook Messenger koncové šifrování test

Když dojde řeč na zajištění maximálně soukromé konverzace skrze chatovací aplikace, nejčastěji skloňovaným pojmem je koncové šifrování. Důležitá bezpečnostní metoda, která je například ve WhatsAppu neodmyslitelnou součástí komunikace již roky, snad po dlouhé době naléhání míří plošně do Facebook Messengeru. Posílat zprávy vybavené koncovým šifrováním je v této službě možné již od roku 2016, nicméně určitě ne tak, jak si mnozí uživatelé představují. Teď začíná testování mnohem komplexnějšího řešení.

Zatímco doposud se dalo šifrování aplikovat pouze na každý chat zvlášť a ještě se zapínalo dost komplikovaně, brzy snad už bude funkce v Messengeru plošně nasazena a automaticky aktivována. Společnost Meta už údajně rozjela několikaměsíční testování, po kterém už snad bude následovat plošné zavedení. Současně s tím prý můžeme očekávat ukládání šifrované komunikace online (v současnosti se ukládá jen do zařízení), což bude souviset i se snadnou přenositelností Messenger historie do dalšího mobilu či tabletu.

Jak vám vyhovuje současné fungování Messengeru?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)