Nová varianta videohovorů. Facebook uvádí Messenger Místnosti

Messenger Místnosti

Společnost Facebook se rozhodla zavést další zajímavý způsob, jak spolu mohou virtuálně komunikovat uživatelé jejich nástrojů. Po různých úpravách videochatování ve WhatsAppu nebo na Instagramu se významné novinky dočkal i nástroj s Facebooku nejbližší. Messenger brzy dostane novou funkci nazvanou Místnosti (Rooms), která umožní spojení až s padesáti lidmi najednou. Osoba, která prostřednictvím Messengeru nebo Facebooku vytvořila Místnost, ovládá nastavení soukromí – a to včetně toho, kdo se může do Místnosti připojit, kdo ji vidí a zda je zamčená či odemčená. Zakladatel Místnosti v ní musí být přítomen, aby hovor začal a může z ní kdykoli kohokoli vyloučit. Velkou výhodou je, že pro vstup není nutní mít Facebook účet.

“Místnost můžete založit a sdílet ji ve Vybraných příspěvcích, skupinách či událostech, takže je pro všechny snadné se připojit. Brzy přidáme možnost vytvoření Místnosti ze zpráv na Instagramu či WhatsAppu. Pokud vaši přátelé nebo komunity vytvoří Místnosti, které jsou vám otevřené, uvidíte je na Facebooku a můžete si tak vybrat s kým budete trávit čas a o co se budete zajímat. Pokud dostanete pozvánku do Messenger Místnosti, můžete se připojit rovnou z telefonu nebo počítače – není nutné nic stahovat,” vysvětluje Facebook v tiskové zprávě. Novinka se v prvních zemích spouští již tento týden a další budou následovat. Součástí takové Messenger komunikace budou opět i různé vizuální efekty a filtry, takže ji půjde pojmout zábavnou formou.

Už se vám novinka v Messengeru objevila?

Zdroj: Facebook

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)