Messenger Lite je nová odlehčená chatovací aplikace od Facebooku

Facebook Messenger Lite

Messenger Lite je nová aplikace od Facebooku. Doplňuje tak starší Facebook Lite, který už je chvíli na Google Play. Aplikace je určena pro starší a méně výkonnější zařízení.

Messenger Lite: Chatování pro více zařízení

S klasickým Messengerem můžou mít starší telefony problém, protože do něj přibývají stále nové a nové funkce. Takže se Facebook rozhodl vytvořit Lite verzi, která je již od začátku designovaná tak, aby fungovala na méně výkonných zařízeních a u těch, kteří mají problémy s nedostatkem místa.

Bylo potvrzené, že bude umět posílat fotky a odkazy, což asi velké většině lidí bude vyhovovat a stačit. Podporuje také přijímaní samolepek, posílat je ale nemůžete. O všechno ostatní byla aplikace odlehčena, a to včetně podpory SMS. Celková velikost je pak méně než 10 MB.

Momentálně je aplikace oficiálně ke stažení pouze v několika málo rozvojových zemích. Podpora dalších států se plánuje postupně během dalších měsíců. Nic nám ale nebrání v tom si aplikací nainstalovat už teď, například přes APK Mirror.

Využíváte pokročilé funkce Facebook Messengeru, nebo si vystačíte s Lite?

zdroj: newsroom.fb.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)