Návrat ke kořenům? Messenger prý čeká největší změna za poslední roky

Facebook Messenger chatovani aplikace

Sociální síť Facebook a chatovací nástroj Messenger jsou úzce spjaté platformy, které dokonce někteří uživatelé mezi sebou zaměňují. I když je pouto jasné a logické, zejména v případě mobilních aplikací jde ovšem technicky o dva dost odloučené světy. Již téměř před dekádou Facebook vytvořil pro Messenger sólo aplikaci a pár let už dokonce není možné komunikovat bez ní. Z uniklé interní komunikace ve společnosti Meta se ale zdá, že je v plánu návrat k předchozímu stavu. Tedy psaní i přímo v aplikaci Facebook.

Za poměrně překvapivou informací má stát přímo šéf týmu pro vývoj Facebook aplikace Tom Alison. Redakce The Verge tvrdí, že o těchto plánech měl nedávno informovat své kolegy a zpráva unikla ven. I když není jasné, kdy by k zásadní úpravě mohlo dojít, tyto plány tu evidentně jsou.

Pokud ke změně, která by jistě udělala radost řadě uživatelů, skutečně dojde, záměrem pravděpodobně bude nahánění konkurenčního TikToku. Čínskou platformu se snaží Facebook v posledních měsících hodně napodobovat a právě chatování je v jejím případě součástí aplikace.

Chtěli byste Messenger ve Facebook aplikaci, nebo vám vyhovuje samostatně?

Zdroj: phandroid

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)