Meizu má patent, který má mobily lépe chránit před krádežemi

Meizu patent krádeže

Jak postupně roste cena vlajkových telefonů, stávají se pochopitelně také stále lákavější kořistí různých lapků nebo nepoctivých nálezců. Ve hře přitom není jen telefon a jeho hodnota, ale případně také uniklé osobní či zabezpečovací údaje. Ačkoli již existuje řada možností, jak ztracený mobil buď najít, nebo jej alespoň neoprávněnému člověkovi zablokovat, stále se dá v této problematice podniknout víc a nebo lépe. Dokazuje to i nový patent společnosti Meizu.

Princip počítá s tím, že když majitel chytrého telefonu aktivuje technologii proti krádeži, zařízení obdrží instrukci přejít do režimu černé obrazovky. Tím se stane prakticky nefunkčním. Rovněž bude zablokován slot pro kartu SIM. Případně displej ani konektivita omezeny nejsou a technologie může vynutit přístupu k internetu a odeslat informace o poloze. To majiteli umožní zařízení lokalizovat.

Některé funkce se překrývají s těmi již používanými například přes Google účet, jiné by byly zajímavou novinkou.

Jak dobře v tomto ohledu chráníte svůj mobil?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)