Meitu končí s výrobou telefonů. Značka ale bude žít nadále pod Xiaomi

meitu konec mobilni divize

Čínská společnost Meitu vstoupila na trh s telefony již v roce 2008 s modelem Mito. Poté se jí několik let poměrně dost dařilo a jednu dobu se dokonce Meitu telefony objevily na západě. Jenže společnost poznala to, co nyní zažívají jiné tradiční značky. A to obrovskou konkurenci od jiných čínských společností jako je Huawei, Xiaomi, Oppo, Vivo apod. Meitu už nedokázalo konkurovat a v polovině tohoto roku končí s výrobou telefonů. Značku Meitu však uvidíme i v budoucnosti, protože přechází pod Xiaomi.

Společnosti Meitu se nedaří. Za pár měsíců končí s výrobou telefonů

Společnost nedávno zveřejnila to, jak se ji dařilo v roce 2018. Celkově Meitu dosáhlo na tržbu ve výši 2,792 miliard CNY, v přepočtu tedy 9,5 miliardy korun. Sice se to může zdát jako dobré číslo, ale představuje to meziroční pokles o 37,8 procent. Důvodem malých tržeb byla právě mobilní divize, která vydělala o polovinu méně peněz než v roce 2017.

meituTelefon Meitu

Společně s finančními výsledky rovnou Meitu oznámilo, že v polovině roku kompletně ruší mobilní divizi a bude se zaměřovat na jiné produkty. Každopádně to neznamená, že značka Meitu zmizí z mobilního světa. Už v listopadu 2018 se uzavřelo strategické partnerství s Xiaomi. Výsledkem tohoto partnerství je to, že Xiaomi začne vyvíjet a zároveň i vyrábět telefony se značkou Meitu. Navíc obdrží domény a také technologie fotoaparátů. Právě technologiemi u fotoaparátů se Meitu proslavilo. Meitu obdrží výměnou za poskytnutí licence a technologií procenta z prodejů telefonů.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Těšíte se na Meitu telefony od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)