První mobil s 10jádrovým čipem MediaTek Helio X30 uvidíme na MWC

prvni-telefon-10jadrovym-cipem-mediatek-helio-x30-bude-k-videni-mwc-ico

O desetijádrovém čipu MediaTek Helio X30 jste na našich stránkách mohli číst už loni v březnu. Za necelé dva týdny začne nejvýznamnější veletrh v segmentu mobilní elektroniky – Mobile World Congress 2017 – kde bude představeno první reálné zařízení s tímto procesorem. Konkrétně se má jednat o čínský telefon Vernee Apollo 2.

Obrázek, publikovaný na webu výrobcem naznačuje, že Apollo 2 bude vyráběno ve dvou provedeních. Slabší model nabídne 6 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště, silnější pak 8 GB RAM a 128 GB interní paměti. Další podrobnosti o tomto telefonu, jako je velikost obrazovky, rozlišení, fotoaparát, baterie a další zatím nebyly odhaleny. Stejně tak je zatím velkým otazníkem cena, za kterou má být tento “našlapaný” model nabízen.

Vernee Apollo 2 - první mobil s 10jádrovým čipem MediaTek Helio X30 Vernee Apollo 2 – první mobil s 10jádrovým čipem MediaTek Helio X30

Budeme-li vycházet z toho, že už loňská verze Vernee Apollo měla 5,5″ obrazovku s rozlišením QHD, hlavní fotoaparát uměl pořizovat snímky v rozlišení 21 Mpx, přední byl 8Mpx, pak lze předpokládat, že letošní verze bude opět zajímavým vyzyvatelem vlajkových lodí velkých výrobců.

MediaTek Helio X30 pod lupou

Procesor MediaTek Helio X30 je vyráběn 10nm výrobním procesem. Jádra rozděluje do tří skupin:

  • první čtyři Cortex-A73 běží na rychlosti až 2,8 GHz,
  • další čtyři Cortex-A53 mohou běžet až na 2,2 GHz,
  • poslední dvě Cortex-A35 jsou taktována na 2,0 GHz.

O grafiku se stará čtyřjádrový grafický procesor PowerVR 7XT.

Kromě modelu Apollo 2 chce Vernee na letošním MWC ukázat u další své telefony. Například Mars Pro má zaujmout “ultra tenkými rámečky” a osmijádrovým procesorem MediaTek Helio P25. Zařízení bude vybaveno 6 GB operační paměti a 64GB interním úložištěm.

Vernee Mars Pro Vernee Mars Pro

Pokud spíše než výkon oceníte dlouhou výdrž, mohly by vás zaujmout chystané modely Thor E a Thor Plus s bateriemi s kapacitou 5020 mAh respektive 6050 mAh.

Vernee Thor Plus Vernee Thor Plus

Další informace se dozvíme již brzy – Mobile World Congress začíná ve španělské Barceloně 27. února.

Chtěli byste telefon s 10jádrovým čipem MediaTek Helio X30?

Zdroje: androidauthority.com, vernee.cc.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)