MediaTek se brání: Čip Helio X20 se nepřehřívá, dokáže vypnout dvě jádra

mediatek-annuncia-il-nuovo-processore-helio-p10-v3-227961-1280×720

Tchajwanský výrobce čipů, společnost MediaTek, čelí nyní podobným problémům jako Qualcomm se svým čipem Snapdragon 810. Ještě před jeho vydáním a otestováním trhem se totiž vyrojily informace o tom, že se čip přehřívá. Netrvalo však dlouho a společnost se nechává slyšet, že se jedná o mylné informace. Navíc dodává, že v případě dosáhnutí určité teploty dokáže čip MediaTek Helio X20 vypnout svá dvě jádra, což by mělo teplotu snížit. Ovšem za cenu poklesu výkonu.

Stejnou pověst získal i Snapdragon 810, přehřívání vyřešila až druhá revize

Qualcomm čelil kritice ještě před samotným uvedením čipu Snapdragon 810 – podle úniků a spekulací se totiž přehřívá. Společnost Qualcomm tuto skutečnost vyvracela, následně byla ale potvrzena vydáním druhé revize tohoto čipu, která problém měla vyřešit.

MediaTek Helio X20 – desetijádro v plné polní

Nejvýkonnější čip MediaTek Helio X20 (MT6797) je vyroben 20nm výrobní technologií a ukrývá v sobě 10 jader:

  • 4 čipy Cortex-A53 s frekvencí 2 GHz
  • 4 čipy Cortex-A53 s frekvencí 1,4 GHz
  • 2 čipy Cortex-A72 s frekvencí 2,5 GHz

Mediatek-Helio-X20-diagram

Procesor by měl být doplněn grafickým akcelerátorem Mali-T880, který ale výkonově na svou konkurenci mírně ztrácí. Celkový výkon čipu Helio X20 bude vysoký, přesto jej zcela jistě pokoří rivalové od Qualcommu či Exynosu. To je ale věc, kterou MediaTek příliš netrápí – jeho cena totiž bude řádově nižší než u konkurence, takže se dostane do levnějších přístrojů, kde bude slavit úspěch.

zdroj: mediatek-helio.comandroidauthority.com

 

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)