Mediatek představí Dimensity 8300. Použije 4nm technologii!

Mediatek8300
  • Mediatek Dimensity 8300 může být nejlepším procesorem střední třídy
  • Těšte se na pořádnou porci výkonu, známe výsledky z testu Geekbench
  • Souboj Qualcommu a Mediateku v roce 2024 bude velmi těsný

Mediatek dlouhou dobu nebyl považován za rovnocenného soupeře pro Qualcomm. Ale v poslední době se situace změnila a nejvyšší verze Mediateku se pravidelně objevují ve špičkových telefonech. Před několika týdny výrobce představil svůj vlajkový procesor pro rok 2023, za pár dní jej doplní Mediatek Dimensity 8300 pro telefony střední třídy. Máme se na co těšit…

Mediatek8300

Mediatek Dimensity 8300 bude vyrobený pomocí 4nm technologie, uspořádání je 1+3+4. Primární jádro Cortex-A715 je taktováno na 3.35GHz, tři další výkonný jádra Cortex-A715 mají frekvenci 3.32GHz, čtyři úsporná jádra Cortex-A510 nabízí takt 2.2GHz. Vše je doplněno o grafiku Mali-G615 MC6. Nás ale zajímají reálné výkony procesoru a hodně napoví výsledky z testu Geekbench, který proběhl na zatím nepředstaveném telefonu Redmi.

Mediatek Dimensity 8300 bude představen 21. listopadu

Na jedno jádro procesor získal 1512 bodů, ve vícejádrovém testu dosáhl na 4886 bodů. A to jsou velmi slušné hodnoty, například známý a oblíbený Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 má ve vícejádrovém testu jen o maličko lepší skóre, přitom je to jeden z nejvýkonnějších procesorů současnosti.

Ano, záměrně necháváme stranou nejnovější procesory od Mediateku a Qualcommu, které jsou ale určeny pro ty nejdražší telefony a těžko se objeví v telefonech střední třídy… Těšíme se na reálné zkušenosti s tímto procesorem, očekávání je velké. Oficiální představení proběhne už v úterý a uvidíme, jestli si Mediatek schoval nějaké trumfy na samotnou tiskovou konferenci.

Mediatek nebo Qualcomm, komu dáte přednost v roce 2024?

Zdroj: gizmochina

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)