V aplikaci mBank už můžete potvrzovat platby i okem

mBank aplikace biometrická autorizace platby

Česká mBank vylepšila svou mobilní bankovní aplikaci, která nyní nabízí možnost autorizace plateb pomocí biometrických prvků klienta. To znamená, že majitelé účtu a uživatelé aplikace mohou využít například otisk prstu, vzhled oční duhovky nebo rysy obličeje. Pomocí chytrého telefonu tak mohou odesílat peníze nebo potvrzovat některé další kroky.

mBank CZ
mBank CZ

Biometrická autorizace je dostupná u prováděné platby a změn souvisejících s platebními kartami, například při úpravě limitů plateb. „Aby klient mohl toto ověření využívat, je potřeba, aby ve své mobilní aplikaci v nastaveních autorizaci povolil. Následně bude při potvrzování či realizaci změn na kartě aplikací vyzván k přiložení prstu k chytrému telefonu, který načte jeho otisk, nebo ke snímku tváře či duhovky,“ říká k novince Lukáš Kiac, vedoucí rozvoje mobilního a internetového bankovnictví mBank.

Kvůli zvýšení bezpečnosti zároveň na pozadí platby probíhají procesy, které ověřují důvěryhodnost transakce a také kumulativní výši plateb. Po dosažení určeného limitu si aplikace vyžádá potvrzení platby pomocí PINu. Kromě této novinky mohou klienti mBank od nynějška v aplikaci spravovat také trvalé příkazy a jednorázové platby.

Jak běžně ověřujete platby na mobilu?

Zdroj: TZ mBank

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (0)