Mazání Google účtů se blíží! Kdy začnou mizet?

Google
  • Google v loňském roce oznámil, že začne mazat dlouhodobě nevyužívané účty
  • Před samotným smazáním vám postupně přijde několik upozornění
  • Do účtu se stačí přihlásit jednou za dva roky a nebude smazán

Už v květnu loňského roku jsme vás informovali o chystaném úklidu u společnosti Google, která oznámila záměr mazat dlouhodobě neaktivní účty. Proces měl postupně odstartovat na konci roku a my můžeme potvrdit, že dochází k rozesílání první várky upozornění.

Nemusíte se bát, pořád máte dostatek času se ke svému účtu přihlásit. Ochranná lhůta je nastavena na 8 měsíců, první účty tedy začnou mizet až ve druhé polovině roku 2024. Pokud o méně používané účty přijít nechcete, je potřeba se jednou za čas přihlásit.

Notifikace

Vše je podrobně popsáno přímo na oficiálních stránkách, úplně stačí si na zařízení s přihlášením účtem pustit YouTube video (samozřejmě pokud jste na YouTube přihlášeni), zkontrolovat Gmail nebo například stáhnout aplikaci v Obchodu Play. Ke smazání účtu dojde v okamžiku, kdy na účtu není evidována žádná aktivita po dobu alespoň dvou let.

YouTube
YouTube

Za mě je lhůta nastavená rozumně a současně chápu, že úklid je potřeba. Gmail používá 1,8 miliardy uživatelů, celková počet účtů ale podle mého odhadu bude výrazně vyšší. Založit si jich můžete neomezený počet a klidně jej můžete pokaždé použít na jednorázovou věc, typicky například při prodeji nějaké věci na bazaru.

Vzhledem k jednoduchému a bezplatnému založení pak není nutné údaje uchovávat, v případě potřeby si zkrátka můžete zakládat další a další účty. V minulosti jsem to aplikoval stejně, teď už dlouhou dobu využívám jen dva účty a skutečně aktivně pouze jeden. Jsem zvědav, jestli se později objeví nějaké statistiky o počtu odstraněných účtů, docela by mě zajímalo, kolik neaktivních účtů zmizí. Mazání účtů navíc může hodně zásadně ovlivnit například počty odběratelů u vybraných YouTube kanálů, kde můžeme očekávat (alespoň u některých) výrazné poklesy.

Kolik Google účtů máte?

Zdroj: Google

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)