Nekompromisní rozhodnutí: Google začne mazat hromadu účtů

rušení neaktivních google účtů
  • Google začne ještě letos s čistkou
  • Zaměří se na neaktivní Google účty
  • Prý se tím posílí celková optimalizace i bezpečnost

Společnost Google nedávno oznámila, že začne podnikat patřičné kroky k optimalizaci a šetření místa na serverech a začne tak mazat neaktivní Google účty. Proces má být zahájen ještě letos.

Je důležité říct, že se mazání týká pouze osobních Google účtů a nezahrnuje účty spravované podniky nebo školami. Naštěstí se nemusíte bát ani o svá stará videa na YouTube, protože tato aktualizace neovlivní jejich přítomnost. Proces mazání bude zahájen v prosinci 2023 a to postupně. Prvním krokem bude odstranění neaktivních účtů na Gmailu, které byly vytvořeny, ale nikdy nebyly využívány. Před samotným odstraněním budou na e-mailovou adresu účtu a na e-mail pro obnovení zasílána opakovaná oznámení, takže kdo bude chtít, může svůj účet (a data v něm) zachránit.

Gmail
Gmail

Aby byl Google účet považován za aktivní, je nutné, aby uživatelé pravidelně přihlašovali nebo prováděli základní akce, jako je čtení a odesílání e-mailů, využívání Google aplikací, sledování videí na YouTube, stahování aplikací z Obchodu Play, vyhledávání na Googlu nebo přihlašování k aplikacím třetích stran pomocí funkce „Přihlásit se pomocí Google“.

Pokud ale ani jednu z těchto činností neděláte, dokonce stačí, když budete využívat Android zařízení, které bude s daným účtem propojeno. Mimo šetření místa se prý zlepší také bezpečnost. U neaktivních účtů Google je prý až desetkrát vyšší pravděpodobnost, že nemají zapnuté dvoufázové ověření.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte nějaký neaktivní Google účet?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)