Vychází Matter 1.1 s lepší podporou pro bateriová zařízení

Matter 1.1 update aktualizace novinky baterie

Univerzální protokol Matter, který má za cíl bez větších překážek propojovat chytrá zařízení bez ohledu na výrobce, dostává první “číselný” update. Organizace Connectivity Standards Alliance (CSA) oznámila, že vypouští do světa aktualizovanou verzi Matter 1.1, která přináší několik významných vylepšení. A to jak pro stávající, tak i budoucí zařízení, která protokol podporují. Základem pro provedené úpravy byla zpětná vazba od vývojářů, což je snad příslib, že se bude kompatibilita dál rychle rozšiřovat.

Matter 1.1 například rozšiřuje podporu pro zařízení ICD – Intermittently Connected Devices. Ta mají většinou podobu výrobků napájených z baterií, jako jsou senzory pohybu a světla, které můžete přilepit na zeď. ICD mohou být také zámky dveří, když při neaktivitě přejdou do režimu spánku. Doposud se tyto přístroje v rámci sítě Matter jevily jako off-line. Nová verze protokolu má být rovněž přívětivější pro vývojáře, kteří pro něj software a hardware připravují.

CSA se v rámci oznámení podělila také o několik statistik. Protokol Matter už prý podporuje 1 135 kompatibilních produktů více než šedesáti různých značek. A další zařízení přibývají každý den.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Už máte nějaká zařízení s Matter? Jaká?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)