Tip: Vytvořte si ikony v Material designu i bez balíčků ikon

Samsung Galaxy S7 DPI

Potrpíte si na uhlazený vzhled ikonek ve vašem smartphonu, ale žádný balíček ikon z Google Play neobsahuje úplnou galerii všech vašich aplikací? Možná je na čase vyzkoušet přetvoření ikon ve vlastní režii – tedy skoro. Aplikace Materialize ráda přiloží ruku k dílu a postará se o pravý Material vzhled všech obrázků aplikací.

Ikony v Material designu jednoduše pomocí aplikace

Přetvoření ikon aplikací nikdy nebylo jednodušší. Ačkoli budete nový vzhled ikonek vytvářet téměř sami, žádné znalosti z oblasti designu nebo vytváření objektů rozhodně potřebovat nebudete. Aplikace Materialize sice vlastní obrázky neobsahuje, převleče však každou ikonu v zařízení do na míru ušitého Material design kabátku.

Jak na to?

  1. Nainstalujte bezplatnou aplikaci Materialize
  2. Na hlavní obrazovce aplikace naleznete kompletní seznam aplikací v zařízení – můžete dokonce vybrat i běžně nezobrazující se systémové prvky.
  3. Klikněte na vybranou aplikaci. Otevře se jednoduchý editor, který nabízí 2 tvary a 5 provedení nově vznikající ikony. Všechny zásady se shodují s oblíbeným Material designem.
  4. Vyberte požadovaný tvar a stínování kliknutím na položku. Náhled nové ikony vidíte v reálném čase před sebou – experimentujte, hrajte si s přibližovací lištou nebo vyzkoušejte bílé pozadí.
  5. Výslednou ikonu buď uložte do galerie nebo aplikujte jediným stisknutím Add to home.

K čemu je aplikace Materialize dobrá?

Proč tvořit vlastní ikony, když se v Google Play nalézá spousta balíčků ikon, které navíc mohou obsahovat zajímavější designové prvky? Spousta aplikací s ikonami se těžko bude shodovat s veškerým vaším nainstalovaným obsahem – zejména, pokud váš smartphone obsahuje různé méně známé nebo české aplikace. Díky Materialize si vytvoříte nejen svůj vlastní icon pack, ale doplníte i chybějící obsah do vašeho aplikovaného balíčku ikon a aspoň z části mu obrázek nepodporované aplikace vizuálně přiblížíte.

Tip

Na již aplikovaný balíček ikon nemusí aplikace fungovat perfektně – vyzkoušejte, zda je váš balíček ikon kompatibilní

Materialize
Materialize

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)