Huawei Ascend Mate 7 vs. iPhone 6 – porovnání kvality fotografií

Huawei-iPhone

Mobilní telefony v dnešní době již dávno nejsou pouze od telefonování a psaní textových zpráv. Uživatelé dnes kladou stále větší a větší nároky například na kvalitu zpracování, displeje a hlavně také fotoaparátu. V tomto krátkém článku se podíváme právě na kvalitu fotoaparátu u mobilních telefonů Apple iPhone 6 a Huawei Ascend Mate 7. Zajímá vás, který z nich fotí lépe? Pojďme se na to krátce podívat.

iPhone camera

Huawei Ascend Mate 7 – specifikace

 • displej: 6palcový IPS s FULL HD rozlišením (1080 x 1920 pixelů)
 • procesor: 8jádrový procesor HiSiliconKirin925 (čtyřjádrový procesor Cortex-A15, taktovaný na frekvenci 1,8 GHz & čtyřjádrový Cortex-A7, taktovaný na frekvenci 1,3 GHz)
 • GPU: Mali-T628
 • paměť: 2/3 GB
 • fotoaparát: 13MPx zadní s možností natáčet 1080p@30fps videa, 5MPx přední, schopna natáčet 720p videa
 • baterie: 4100 mAh
 • OS: Android 4.4.2 KitKat
 • rozměry: 157 x 81 x 7,9 mm
 • hmotnost: 185 g

Huawei Ascend Mate 7 (2)

Apple iPhone 6 – specifikace

 • displej: 4,7palcový IPS displej, který má rozlišení 750 x 1334 pixelů (326 ppi)
 • procesor: dvoujádrový procesor, taktovaný na frekvenci 1,4 GHz
 • GPU: PowerVR GX6450 (quad-core graphics)
 • RAM: 1 GB
 • vnitřní úložiště: 16/64/128 GB
 • fotoaparát: 8MPx na zadní straně (1.5µ pixels, ƒ/2.2 aperture), 1,2MPx kamerka na přední straně (ƒ/2.2 aperture)
 • baterie: 1810 mAh
 • OS: iOS 8.1.2
 • rozměry: 138,1 x 67 x 6,9 mm
 • hmotnost: 129 g

iPhone 6

Fotoporovnání – dobré světelné podmínky

V následujícím testu vám ukážeme porovnání fotografií z mobilního telefonu iPhone 6 (vlevo) a Huawei Ascend Mate 7 (vpravo) za dobrých světelných podmínek.

Foto iPhone 1

Porovnání fotoaparátů těch nejlepších mobilních telefonů na dnešním trhu bývá velmi obtížné. Snímek pořízený telefonem iPhone je však více světlý a veškeré detaily jsou více viditelné. Fotografie z telefonu Huawei Ascend Mate 7 je velmi tmavá a disponuje mírně fialovým nádechem.

Foto iPhone 2

U druhé dvojice fotografií je výsledek opět velmi těsný. Jak ostrost, tak i detaily jsou na velmi dobré úrovni, fotografie pořízená telefonem Huawei Ascend Mate 7 je však mírně přesvětlená.

Foto iPhone 3

U porovnání HDR fotografií si můžete všimnout, že snímek pořízený telefonem iPhone 6 je více světlý a díky tomu je vidět více detailů a obloha je celkově lépe prokreslená. Snímek z telefonu Huawei Ascend Mate 7 je dobrý, oproti iPhonu však o něco tmavší.

Foto iPhone 4

Podobně jako u předchozího snímku, i zde je obloha celkově lépe prokreslena u fotografie z telefonu iPhone. Oba dva snímky jsou ostré a mají velmi dobré detaily.

Foto iPhone 5

U této dvojice fotografií je patrné, že snímek pořízený telefonem Huawei Ascend Mate 7 mírně ztrácí ostrost a z důvodu vyšší hladiny ISO je více viditelný šum.

Foto iPhone 6

V průběhu porovnávání jsme zjistili, že mobilní telefon Huawei Ascend Mate 7 má problémy s ostřením na blízké objekty. Podobný problém jsme u telefonu iPhone 6 nezaznamenali. V tomto případě má realističtější barvy Huawei, iPhone disponuje mírným nádechem do žluta. Celková ostrost je však lepší u iPhonu.

Foto iPhone 7

Podobně jako u předchozí makro fotografie, i zde vítězí v barevném podání Huawei. Telefon iPhone snímek pořídil opět s mírným žlutým nádechem. Fotografie celkově působí lépe na telefonu Huawei, a to díky lepšímu vykreslení všech detailů a díky vyšší světelnosti.

Fotoporovnání – špatné světelné podmínky

V následujícím testu vám ukážeme porovnání fotografií z mobilního telefonu iPhone 6 (vlevo) a Huawei Ascend Mate 7 (vpravo) za špatných světelných podmínek.

Foto iPhone 8

I fotografie pořízené za horších světelných podmínek je velmi těžké porovnat a určit vítěze. Na snímku z telefonu Huawei Ascend Mate 7 si však můžete všimnout, že dochází k mírné ztrátě ostrosti, což u iPhonu nenaleznete. Telefon iPhone také vede v celkovém prokreslení všech detailů.

Foto iPhone 9

Snímek z telefonu Huawei Ascend Mate 7 je světlejší než snímek z iPhonu. To může být zapříčiněno například vyšší hladinou ISO, což má však bohužel za následek vyšší šum než na snímku z iPhonu. Fotografie z iPhonu je sice na první pohled tmavější, celkové prokreslení detailů a hladina šumu je však o něco málo lepší.

Foto iPhone 10

U třetí dvojice snímků je patrné, že fotografie z iPhonu je více světlá, detaily jsou více prokreslené, a to při zachování decentní hladiny šumu. To bohužel nelze říci u snímku z telefonu Huawei, který je tmavější a hladina šumu je viditelně vyšší.

Foto iPhone 11

Poslední dvojice fotografií opět potvrzuje vše již výše řečené. Telefon Huawei Ascend Mate 7 fotí v horších podmínkách s citelně vyšší hladinou šumu. Celková ostrost a detaily jsou však dobré u obou dvou testovaných telefonů.

Verdikt

Z porovnání mobilních telefonů Huawei Ascend Mate 7 a Apple iPhone 6 je zřejmé, že telefon iPhone 6 dokáže vytvořit snímky, které jsou více prokreslené. To platí jak při focení za tmy, tak i při focení krajiny. Jinak tomu je však při pořizování makro fotografií, ve kterých zcela jistě vede telefon od společnosti Huawei, který dokáže scénu lépe vykreslit a lépe podat barvy. Bohužel jsme narazili na problém s ostření na blízké objekty, což mnohdy vede ke ztrátě ostrosti.

Při fotografování za horších světelných podmínek zcela jistě vede telefon iPhone 6, který dokáže celou scénu lépe prokreslit a zachovat si decentní hladinu šumu. Fotografie z telefonu Huawei Ascend Mate 7 vypadají také velmi dobře, již na první pohled je však patrná vyšší hladina šumu.

Oba dva mobilní telefony fotí na dnešní poměry velmi dobře a hodnocení některých fotografií může být subjektivní. Proto nám dejte vědět do komentářů, který mobilní telefon se vám líbí více.

Který mobilní telefon u vás vyhrál? Huawei Ascend Mate 7, nebo Apple iPhone 6?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (36)