Marshmallow se řítí na HTC One M8. Bohužel zatím jen na Google Play Edition

HTC One M8 GPE získává Marshmallow – náhleďák

Společnost HTC přislíbila aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow na řadu svých zařízení, v níž nechybí loňský vlajkový model HTC One M8. Pro tento model HTC slibuje už téměř rok aktualizaci, která by povýšila jeho grafickou nadstavbu na Sense 7. Ta by podle posledních informací měla přijít spolu s updatem právě na přislíbený Marshmallow. Datum vydání aktualizace však není přesně známo. HTC však slibuje aktualizaci do konce roku 2015.

HTC One M8 Google Play Edition získává Android 6.0 Marshmallow

Ne každý ale musí na aktualizaci čekat. Pokud patříte mezi několik málo českých či slovenských vlastníků HTC One M8 Google Play Edition, zabrouzdejte do nastavení a zkontrolujte dostupnost systémových aktualizací. Právě pro vaše modely by se již měl šířit nový instalační balíček systému Android 6.0 Marshmallow o velikosti 450,4 MB. Ten přináší všechny součásti systému tak, jak jej známe ze zařízení Nexus. Nechybí tedy ani nová správa oprávnění aplikací, režim úspory baterie Doze, Google Now on Tap a tuna dalších oprav a vylepšení.

Dostupnost aktualizace pro HTC One M8 znamená, že HTC je prozatím jediným výrobcem, který má na trhu již dvě zařízení s nejnovější verzí systému. Prvním bylo HTC One A9, které dostalo k systému i přibalenou nadstavbu Sense 7. Pokud by HTC takto rychle aktualizovalo svá zařízení i nadále, mohlo by mu to pomoci vyškrábat se ze ztrát, ve kterých se již řadu let topí. Mnoho uživatelů totiž často vybírá smartphone podle pravděpodobnosti získání novějších verzí systému.

Zdroj: AndroidAuthority

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)