Mapy Google a Waze k sobě budou mít blíž. Ale bát se nemáme

Mapy Google Waze vývojářský tým propojení přesun

Navigační aplikace Mapy Google a Waze k sobě budou mít ještě blíže. Ačkoli mnozí fanoušci jednoho nástroje vůbec nemají rádi ten druhý, faktem je, že obě aplikace patří již od roku 2013 pod hlavičku amerického technologického giganta. Ten se doposud snažil ponechat jejich vývoj oddělený minimálně v tom, že na každé službě pracoval jiný, téměř nezávislý tým. Po deseti letech od převzetí se ale věci změní a mohou za to úspory.

Google Maps
Google Maps

Wall Street Journal informuje, že Google přesune do své primární “Geo” divize zhruba 500 lidí, kteří doposud svým způsobem samostatně vyvíjeli Waze. Tato divize je nyní zodpovědná nejen za Mapy, ale také za nástroje Earth a Street View. Hierarchický přesun zaměstnanců by se prý neměl na fungování aplikací nijak projevit.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

Žádné propouštění se údajně neplánuje, ačkoli Waze již nebude mít vlastního generálního ředitele. Google novinářům sdělil, že přesouvaná skupina vývojářů “zůstává hluboce oddána jedinečné značce Waze, její oblíbené aplikaci a její prosperující komunitě dobrovolníků a uživatelů”.

Kterou z těchto aplikací máte raději?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)