TOPlist

Tip na 3 užitečné vychytávky v aplikaci Google Mapy

Mapy Google nové funkce léto 2022 sdílení polohy notifikace cyklo navigace ptačí pohled

Společnost Google nadále pracuje na zdokonalování populární aplikace Mapy. Nástroj, který už dávno není jen o vyhledávání míst či navigování k nim, obsahuje tři užitečné vychytávky, o kterých jste možná nevěděli. Pojďme si je postupně ukázat.

Google Maps
Google Maps

Ptačí pohled na pamětihodnosti

Jaké by to asi bylo, kdybyste si mohli prohlédnout věž „Big Ben“ v Londýně, mrakodrap Empire State Building v New Yorku nebo třeba některou ze supervysokých budov v arabských státech zpoza skel vrtulníku? Nebo z pozice prolétajícího ptáka? U téměř stovky nejzajímavějších věží, mrakodrapů a dalších pamětihodností z celého světa Google vytvořil fotorealistické animace, které vám tento dojem zprostředkují.

Mapy Google nové funkce léto 2022 Ptačí pohled na pamětihodnosti Aerial View

Upozornění spojená se sdílením polohy

O této funkci jsme vás informovali již dříve v samostatné zprávičce. Uživatel může při sdílení vlastní polohy umožnit ostatním lidem nastavit notifikace, které je upozorní o tom, že dotyčný dorazil na nějaké místo, nebo jej případně opustil. Skvělá věc pro situace, kdy se o někoho strachujete, nebo chcete mít přehled o kamarádech na místě srazu.

Mapy Google nové funkce léto 2022 upozornění sdílení polohy

Vylepšená cyklo navigace

Informace o možném dopravním zdržení, porovnávání více tras, upozornění na různé překážky na cestě… to jsou vychytávky, díky kterým jsou Mapy Google oblíbené hlavně u řidičů motorových vozidel, ale využívat je mohou i cyklisté. Mapy obsahují detailnější informace o trasách včetně převýšení, dopravních zácpách, schodech na trase nebo typu povrchu. Samozřejmě ale jen tam, kde jsou dostupná data. Z toho důvodu se u nás zatím Mapy.cz konkurence asi bát nemusí.

Mapy Google nové funkce léto 2022 vylepšená cyklo navigace

Která vychytávka vám poslouží nejvíc?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)