TOPlist

Mapy Google vás kompletně navedou, aniž byste odemkli mobil

Mapy Google podrobnější navigace na zamčené obrazovce

V rámci nedávno prezentovaných změn v mobilním i desktopovém vyhledávání, nástroji Lens nebo Překladači společnost Google informovala také o několika novinkách v navigační aplikaci Mapy. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že do Prahy míří funkce Live View umožňující zobrazovat navigační instrukce v rozšířené realitě. Navigace se týká i další příjemná novinka, která se v mobilech objeví v průběhu několika dalších měsíců. Mapy Google nabídnou při provádění zvolenou trasou mnohem více informací i v základním náhledu a také na zamčené obrazovce.

Google Maps
Google Maps

„Ať už se pohybujete pěšky, na kole nebo hromadnou dopravou – orientace bude od teď ještě snadnější. Mapy Google vám naznačí průběh trasy přímo z prvotního náhledu nebo ze zamčené obrazovky. Uvidíte aktualizovaný čas příjezdu a kde odbočit, což byly dříve informace dostupné až po odemknutí telefonu, otevření aplikace a v režimu navigace. A pokud se rozhodnete zvolit jinou cestu, automaticky ji zaktualizujeme,“ popisuje společnost novinku, která čeká na globální spuštění.

Tyto přehlednější pokyny se začnou v příštích měsících celosvětově zavádět v systémech Android a iOS a budou také kompatibilní s funkcí Live Activities v systému iOS 16.1.

Kolikrát týdně zapínáte Mapy Google?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)