Google Maps dělají cesty MHD pohodlnější, ukáží obsazenost spojů

Google Mapy hromadná doprava

Google Maps již dlouho neslouží pouze jako nástroj pro navigaci a vyhledání trasy. Google se ze své aplikace snaží udělat co možná nejflexibilnější nástroj, který pomůže nejen na cestách, ale i v rámci každodenního života. Neustále proto přichází s novinkami, kterými své mapy obohacuje. Nejnovější aktualizace přinesla řidičům informace o aktuální dopravní situaci a hustotě dopravy. Praktickou novinkou je také hlídání trasy během cesty taxíkem, kdy se již nemusíte obávat, že by se řidič odchýlil od trasy. Nyní Google Maps cílí na uživatele MHD, kterým nově ukáží obsazenost spoje.

MHD komfortně, Google Maps ohlásí přeplněný spoj

Jízda městskou hromadnou dopravou bývá pro řadu lidí doslova utrpením. Ať už patříte mezi denní, nebo příležitostné cestující, tak jste jistě někdy zažili jízdu přeplněným metrem, tramvají, nebo autobusem. Taková cesta, zejména pak v létě může být pro cestující nejen nepříjemným zážitkem, ale i důvodem, proč hromadnou dopravu nevyužívají raději vůbec. Google Maps nyní přichází s novinkou, která by měla cestování MHD udělat příjemnější. Princip funguje podobně, jako u funkce Google map předpovídající vytíženost restaurací a dalších podniků. Google k tomuto účelů sbírá od uživatelů data, jako je například délka trvání cesty, nebo zda jsou ve voze volná místa. Z jejich historie následně vytváří předpovědi, které se v mapách zobrazí i ostatním uživatelům. Funkce prozatím není dostupná v České republice. Pražští obyvatelé se však již mohli setkat se zmíněnými dotazy ohledně vytíženosti spojů. Je tak pravděpodobné, že se předpovědi obsazenosti spoje dočkáme i u nás.

Google Mapy obsazenost MHD spoje

Předpověď obsazenosti spoje není jedinou novinkou, kterou Google Maps, pro uživatele MHD, přináší. Nadále rozšiřuje možnosti pro uplatnění využití své funkce informování o zpoždění jednotlivých spojů městské hromadné dopravy. Do podporovaných lokalit nyní přidává i místa, pro která doposud neměl zdroj, pro přístup k informacím v reálném čase. Aplikace tak vždy informuje o aktuální pozici spoje. Díky tomu získáte prostor pro nalezení jiného spoje, případně jiného způsobu dopravy a zabráníte pozdnímu příchodu.

Google Maps
Google Maps

Co si o novinkách Google Map myslíte vy?

Zdroj: Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)