Mapy Google prošly zásadní změnou vzhledu. Některé barvičky se budete muset učit znovu

Mapy Google aktualizace
  • Mapy Google zcela změnily své dosavadní barvy
  • Dálnice nejsou žluté, ale nově mají tmavě modrý nádech
  • Zelená pro zobrazení přírody je naopak o něco světlejší

Mapy Google se nedávno dočkaly aktualizace, která přináší několik nových funkcí. Ocení ji majitelé elektromobilů, ale také ti, kteří využívají hromadnou dopravu. Nyní aplikace prošla poměrně zásadní změnou barev, která může být pro uživatele matoucí.

Nejprve jsem si myslel, že jsem si změnil nastavení, protože když jsem včera otevřel Mapy Google, nebyly dálnice a ostatní silnice žluté, ale tmavě modré. A o pár hodin později jsem se dozvěděl, že americká společnost vydala aktualizaci, která mění barevnou paletu. Ta je z mého pohledu méně přehledná a mrzí mě, že nelze přepnout na staré nastavení.

Při troše nadsázky jsem si dálnici málem spletl s řekou, nevidím jediný důvod k tomu, proč bych měl mít silniční trasu v modré barvě, to už je lepší šedá, kterou používají Apple Mapy, žlutá byla úplně nejlepší. Google sice modrou u vody o něco zesvětlil, ale stále to není ideální.

Mimo silnic se změnila také barva parků a lesů, zelená je o něco světlejší, což je naopak fajn, ale třeba turistické trasy jsou rozpoznatelné hůře, především kvůli menším mezerám mezi čárkami. Na paletu barev si nakonec všichni zvykneme, celkově mi Mapy přijdou o něco živější a kontrastnější, ale některým změnám moc nerozumím.

Mapy Google
Mapy Google

Jak se vám líbí nová aktualizace Map Google?

Zdroj: Vlastní, 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)