TOPlist

Je tohle největší pecka z Google I/O? Mapy nám díky AI přinesou unikátní navigování

Google Mapy Immersive View
  • Mapy Google vám s Immersive View dají „pohled do budoucnosti“
  • Technologie využívá AI, Street View a letecké snímky

Google Mapy patří celosvětově k těm nejpoužívanějším mapám a tak je logické, že je americká firma neustále vylepšuje. Naposledy tak učinila na čtvrteční akci Google I/O. Do svých Map přidal Google naprosto perfektní funkci, která vám umožní prozkoumat díky AI trasu zcela novým způsobem

Původní Immersive View je nástroj pro prohlížení a prozkoumávání míst v reálném čase pomocí technologií počítačového vidění a umělé inteligence. Google ho na I/O představil již v roce 2020, avšak nová Immersive View for routes dává Mapám zcela nový rozměr. Díky kombinaci Street View, leteckých snímků a samozřejmě také umělé inteligence, o které mimochodem Google hovořil zdaleka nejvíce si můžete prohlédnout vaší trasu ve 3D modelu, který simuluje nejen to, jak by asi mohla vaše cesta vypadat, ale také zobrazuje odhadovaný počet vozidel na silnici. Je to téměř pohled do budoucnosti.

Google Maps Immersive View 3D Routes demo at Google IO 2023

Google Maps Immersive View 3D Routes demo at Google IO 2023

Pokud jste tedy nervózní z míst, kde to neznáte, můžete si před trasou zkontrolovat pruhy pro cyklisty, parkování, složité křižovatky a spoustu dalších vlivů, které by vás mohly potenciálně rozhodit. Mimo to nabízí Immersive View for routes také předpověď počasí s vizuálem.

Mapy Google
Mapy Google

V tuto chvíli se novinka chystá do velkých měst jako Las Vegas, Los Angels, New York, Miami, San Francisco, Seattle, Londýn, San Jose, Benátky, Berlín, Amsterdam, Tokio a Paříž.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbila konference Google I/O?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)