TOPlist

Mapy.cz ohlašují: budeme stále zdarma i bez cílené reklamy. A nabídneme Premium

mapy.cz zdarma
  • Seznam.cz začal dávat na výběr mezi placením nebo cílenou reklamou
  • Mapy.cz ale vydaly prohlášení, že zůstávají k dispozici za původních podmínek
  • Navíc oznámily, že chystají verzi Premium pro pokročilé uživatele

Ještě včera jsme se zamýšleli nad krokem Seznamu, který podmiňuje využívání jeho služeb buď souhlasem s ukládáním cookies a tím k zobrazení cílené reklamy nebo měsíční platbou. Zmínili jsme mimo jiné, že krok Seznamu je zvláštní tím, že nenabízí vlastně nic navíc.

Mapy.cz reagují

O to více potěšující je zpráva, kterou jsme na síti X zaregistrovali vzápětí. Jedná se o vyjádření Ondřeje Procházky, který pracuje jako vývojář v Seznamu, a který sděluje: Mapy.cz zůstanou přístupné všem. Bez placení, bez cílené reklamy. Ale nabídneme vám možnost Mapy.cz Premium. Co přesně je tím myšleno, neupřesnil, pouze zmínil, že se na tom intenzivně pracuje, a že půjde o pokročilejší funkce. Zároveň naznačuje, že Mapy.cz budou nějakým způsobem zvýhodňovat aktivní uživatele, kteří pomáhají budovat komunitu a obsah.

Na rozdíl od reakcí na zprávy Seznamu jsou reakce na toto oznámení veskrze pozitivní, a to včetně informace o placené verzi Premium.

Mapy.cz komunitní potvrzování událostí navigace aplikace

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

České Mapy.cz od Seznamu jsou velmi oblíbené, a to zaslouženě. Nabízejí offline podklady pro prakticky celý svět, dobře fungují a jsou často spolehlivější, než Mapy od Google. Kromě běžných map zde najdeme panoramatický pohled na většinu republiky, samozřejmostí jsou letecké mapy, ale nadstandardně zpracované jsou turistické mapy. I díky tomu se vytvořila kolem Map.cz velká komunita lidí, kteří přispívají informacemi a fotografiemi a pomáhají udržet Mapy.cz na vrcholu.

Oceňujete krok, který udělaly Mapy.cz?

Zdroj: X

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)