Bezpečné “ahój”: Přes Mapy.cz je dostupná Vodácká navigace

Mapy.cz vodácká navigace

Nejen na silnici, turistické trase nebo na cyklostezce je občas potřeba se podívat do map a posoudit aktuální polohu a další cíle. Také pro vodáky je velmi důležité vědět, jaké podmínky či nástrahy na ně čekají dále po proudu. Kritické jsou samozřejmě hlavně jezy, u kterých je potřeba zhodnotit, jak je jejich sjíždění obtížné a zda je vůbec možné. Vývojáři mobilní aplikace a webové služby Mapy.cz se před pár dny na sociálních sítích pochlubili, že je v jejich nástroji k dispozici Vodácká navigace.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Velké písmeno v názvu není překlep, populární česká služba totiž pro zobrazování aktuálních dat využívá jinou tuzemskou aplikaci s tímto jménem. Díky této spolupráci si mohou uživatelé aplikace či webu Mapy.cz na nejvýznamnějších vodáckých řekách předem prohlédnout, kudy se jez sjíždí, náročnost, i kudy přenést lodě.

Na vodě ovšem platí ještě více než na silnici, že je potřeba si prohlédnout reálný aktuální stav a nespoléhat pouze na data v aplikaci. Tak ať se necvaknete. Ahój!

Kterou českou řeku nejraději sjíždíte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)