TOPlist

Kde se venku napít zdarma? Mapy.cz ukazují veřejná pítka

Mapy.cz veřejná pítka Kluci z Prahy

Jste nuceni se v současných úmorných vedrech pohybovat venku po městě? I když s sebou třeba máte lahev vody, tak už pravděpodobně má čajovou teplotu. Tak kam se zajít napít něčeho studeného? Pokud zrovna nezamíříte do restaurace nebo na veřejné záchody, jsou řešením veřejná pítka, u kterých se můžete napít či jinak osvěžit přímo na chodníku či v parku. Jenže jak je najít, když jste třeba v úplně cizím městě? Pomoci mohou Mapy.cz.

Tajné tipy na letní Prahu

Tajné tipy na letní Prahu

Na umístění volně dostupných pítek v české mapové a navigační aplikaci upozornili populární Kluci z Prahy v jednom ze svých posledních YouTube videí. Do aplikace či webové verze Mapy.cz stačí zadat pojem „pítko“ a hned máte přehled o těchto zdrojích vody v nejbližším okolí.

Ve videu je jako ukázka použita Praha, nicméně funkce vám může pomoci na území celé ČR. Zajímavé je, že v lázeňských městech, například Luhačovicích, se v přehledu nacházejí také některé prameny.

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

Kdy jste naposledy pili z nějakého pítka?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)