Mapy.cz nabídnou upozornění na úseky nejčastějších dopravních nehod

Mapy.cz aplikace úseky častých dopravních nehod

Uživatelé aplikace Mapy.cz, kteří ji používají i za volantem, mohou nyní začít využívat novou praktickou funkci. Aniž by museli novinku nějak manuálně zapínat (postačí běžná aktualizace na novější verze aplikace), populární český mobilní navigátor bude upozorňovat na úseky častých dopravních nehod. Bude k tomu vyčleněn prostor v horní straně displeje nad mapou. Součástí nového upozornění bude také informace o aktuální vzdálenosti od daného úseku při přijíždění k němu.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Problematické místo bude v mapě rovněž znázorňovat nový černobílý piktogram s tachometrem a lebkou. Ten by se možná mohl objevovat i při běžném náhledu nastavené trasy, ale to jsme zatím nebyli schopní ověřit. Novou funkci zatím v aplikaci Mapy.cz ve verzi 9.33.0 nevidíme. Třeba už máte větší štěstí.

Co se týká dat, která jsou k zobrazování problematických úseků využita, tak ty prý Mapy.cz berou z databáze na webu Portál nehod. “Mapa rizikových míst vypočítaná metodou shluků zobrazuje místa, kde se za poslední dva roky nejvíce bourá,” stojí v popisu interaktivní mapy.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kde se ve vašem okolí nejvíc bourá?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)