Mapy.cz mají novou vychytávku pro zimní sportovce. O co jde?

mapy.cz upravenost běžkařských tras

Nejoblíbenější česká mapová aplikace Mapy.cz si přichystala užitečnou novinku pro všechny sportovce. Kvůli probíhající pandemii jsou letos zavřené sjezdovky, a tak si mnoho lidí začalo užívat lyžování na běžkách. Mapy.cz nově dokáží sportovcům zobrazit informace o upravenosti běžkařských tras. Jak to funguje?

Lidé mohou nově najít na Mapy.cz upravenost běžkařských tras. Novinku najdete jak na webu, tak v aplikaci pro Android nebo Apple iOS. Sportovci mohou využívat novinku už při plánování trasy, pokud přepnou zobrazení na zimní mapu. Už dopředu tak mohou mít přehled, jak jaké je čekají podmínky na plánované trase.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Mapy.cz dokonce zobrazí údaj o tom kdy naposledy proběhla úprava konkrétní běžkařské trasy. K dispozici budou i informace o takových detailech jako jakou metodou byla trasa upravena. Uvidíte tak dokonce i informace o tom, jestli trasu upravila rolba nebo skútr. V budoucnu je v plánu i možnost sledovat pohyb skútrů a roleb přímo online. Data o upravenosti běžkařských tras získávají Mapy.cz díky projektu Bílé stopy.

Jaké zimní sporty provozujete?

Zdroj: Seznam blog

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)