Turistické značení v Mapy.cz se dočkalo zajímavého vylepšení

Mapy.cz turistické značení zoom 12

Vývojáři české mapové služby a aplikace Mapy.cz oznámili další významnou novinku. Tentokrát nejde o nově přidanou funkci či doplňkovou vychytávku jako jsou rychlostní varování, informace o zdržení nebo nový interaktivní widget, nýbrž o zkvalitnění samotných mapových podkladů. Radost budou mít uživatelé, kteří rádi využívají turistické značení. To nově funguje u nižší hodnoty zoomu neboli přiblížení.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

“Vyslyšeli jsme vaše četná přání a konečně pro vás máme hotovo. Turistické značení už od zoomu 12, takže Mapy uvidíte ve větším kontextu! Přejeme příjemné plánování,” uvedly Mapy.cz na Twitteru. Změna vede prakticky k tomu, že při prohlížení je možné vidět toto značení na větší části mapy na displeji či monitoru. Lze tak pohodlněji plánovat trasu předem, případně se orientovat v okolí během výletu.

V případě mobilní aplikace není možné konkrétní hodnotu zoomu zjistit, maximálně ji odvodit z měřítka mapy. V případě desktopové verze zoom vyjadřují poslední číslice v URL adrese. Maximální hodnota je 19.

Jak často hledíte na turistické značení v mapách?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)