Mapy.cz mají v terénu nová snímkovací auta. Máme je “lovit”

Mapy.cz snímkovací auta Cyclomedia

Jak již bylo dříve oznámeno, česká aplikace Mapy.cz zahájila ve spolupráci se společností Cyclomedia Technology aktualizaci panoramatických snímků tuzemských měst i venkovských oblastí. Start snímkování byl naplánován na letošní léto a tak se i stalo. Na Facebooku se oficiální stránka této populární služby před pár hodinami pochlubila, že nová auta už brázdí české ulice. Zatímco například Google svá Street View snímkovací auta kvůli vtipálkům či potížistům co nejlépe střežil, Seznam na to jde jinak.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

V příspěvku na Facebooku Mapy.cz vyzývají, že mají uživatelé snímkovací auta aktivně hledat a pořídit si s nimi fotku. Ty nejlepší budou publikovány a jejich autoři navíc získají malý reklamní dárek. Pozice speciálně vybavených vozidel se nachází na adrese mapy.cz/carPosition. Jak se zdá, momentálně se jedná o tři auta. Během úterý byla v mapě zahlédnuta například na pražské Jižní spojce, v Ústí nad Labem a poblíž Karlových Varů. Pokud se hodláte do výzvy zapojit a auto se vám podaří s foťákem “ulovit”, výsledek posílejte do zpráv na zmíněnou stránku.

Kde v tuto chvíli auta v mapě vidíte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)