Další snímací auta v akci. Mapy.cz chystají nové panoramatické snímky

Mapy.cz nové panoramatické snímky

Společnost Seznam.cz před pár hodinami oznámila, že uzavírá smlouvu o dlouhodobé spolupráci s nizozemskou firmou Cyclomedia. Ta patří ke světové špičce v oblasti sběru a zpracování obrazových dat ze silniční sítě a přesně v tomto oboru hodlá český partner jejích služeb využít. Už v létě prý začne Seznam nabízet nové panoramatické snímky, a to nejen v aplikaci Mapy.cz, ale i na svých dalších službách. Například v databázi firem a nemovitostí.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

„Zobrazíme lepší kvalitu panoramatických fotografií například i u profilů objektů registrovaných v katalogu Firmy.cz nebo panoramu okolí u nemovitostí na portálu Sreality.cz,“ vysvětluje Jan Kunz, produktový manažer Mapy.cz. Flotila vozidel Cyclomedia vybavená kamerovým systémem a dalšími senzory bude snímat území celé České republiky. „Už letos získáme fotografie a data třetiny silniční sítě našeho území. A více než dvaceti největších měst,“ dodává Kunz. Nasnímané obrázky podle něj Seznam využije i při dalším zlepšování navigace, včetně dopravních informací. Nové panoramatické snímky tedy poslouží na více místech, nejvíce je ale uživatelé asi ocení na webu a v aplikaci Mapy.cz.

Jak jste zatím spokojení s panoramaty v Mapách.cz?

Zdroj: Seznam.cz

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)