Mapy.cz přináší sdílení polohy během navigace. Jak to funguje?

Mapy.cz
  • Mapy.cz patří k nejlepším a neoblíbenějším aplikacím v České republice
  • S každou novou aktualizací jsou lepší a lepší, najít slabá místa je téměř nemožné
  • Nejnovější verze aplikace Mapy.cz přináší sdílení polohy během navigace

Budu se opakovat, ale aplikace Mapy.cz patří k těm nejlepším, které jsem kdy měl možnost používat. Jednoduché ovládání, špičkové mapové podklady, kvalitní navigace, možnost stáhnout si mapy přímo do telefonu a používat aplikaci offline. Nejnovější verze se naučila sdílení polohy během navigace a my jsme tuto funkci vyzkoušeli!

Není to tak dávno, co vývojáři vylepšili navigaci na kruhových objezdech, teď přichází další příjemná novinka. Nejprve spusťte navigaci tak, jak jste dosud byli zvyklí. Poté přes šipku otevřete možnosti a nově je zde tlačítko Sdílet polohu. Poté stačí zvolit cestu, kterou odkaz na seldování odešlete a následně vybrat konkrétního příjemce. Tomu přijde odkaz, skrze který uvidí adresát vaši trasu a také odhadovanou dobu příjezdu, přičemž informace se průběžně aktualizují.

Odkaz můžete poslat více lidem, kdykoliv můžete sdílení polohy ukončit. Příjemci se při pokusu o otevření již neaktuálního odkaz objeví informace, že jste buď dorazili do cíle (a tím pádem není co sdílet) nebo jste sdílení polohy ukončili. V nabídce aplikace pak najdete položku Sdílení polohy, tady naopak uvidíte informace od lidí, kteří polohu sdílí s vámi.

 

Funkce je dostupná v aktuální verzi 9.41.0, zatím pouze pro operační systém Android. Na telefonech Apple můžete přijmou odkaz na sledování polohy během navigace, zatím ale nemůžete polohu touto cestou sdílet. Věřím ale, že vývojáři na tom zapracují a toto vylepšené sdílení polohy nabídnou co nejdříve.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

A na závěr tip – pokud chcete rychle sdílet svou aktuální polohu, stačí na ikoně aplikace Mapy.cz dlouze podržet prst, zvolit položku Sdílet aktuální polohu a následně vybrat kontakt, kterému ji chcete odeslat. Elegantní a jednoduché, podobně jako další funkce, které jsou přes tuto zkratku dostupné (líbí se mi volba Navigovat domů).

Používáte aplikaci Mapy.cz?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)