Aplikace Mapy.cz má novou funkci pro řidiče s těžkou nohou

Mapy.cz rychlost zvukové upozornění

Máte občas za volantem problém si uvědomit, jakou rychlostí můžete v některých úsecích jezdit? Ať už vědomě patříte mezi sebejisté “ale já jezdím rychle i bezpečně” jedince a zajímají vás jenom pokuty od radarů, nebo nějakou tu ceduli s maximální rychlostí prostě občas nechtíc přehlédnete, určitě oceníte funkci, kterou nyní zavedly Mapy.cz do své aplikace. Jak asi správně tušíte, řeč je o upozornění na rychlostní omezení, přičemž nyní přibývá také zvuková signalizace.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

“Na překročení rychlosti vás aplikace upozorní nejdřív vizuálně, při výrazném překračování rychlosti nově i zvukově. Pokud upozornit nechcete, můžete si funkci samozřejmě vypnout,” informují Mapy.cz na sociálních sítích. Přiložené video naznačuje, že výstražný zvuk je například na dálnici přehráván při překročení maximální povolené rychlosti o více než 15 km/h, tedy od 145 km/h. Zatím nevíme, jestli hladiny půjdou třeba i nějak nastavit.

V diskuzi někteří uživatelé upozorňují, že databáze rychlostních omezení není spolehlivá. Autoři aplikace Mapy.cz dodávají, že tato data berou z OpenStreetMap, kde nemusí být vše, ale řidiči mohou sami svými podněty přispívat. Na novou funkci každopádně nespoléhejte úplně bezhlavě. PS: V komentářích bylo také zmíněno, že už se do aplikace Mapy.cz chystá i upozorňování na radary.

Kolikrát jste dostali pokutu za rychlost?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)