Mapy.cz mají velmi užitečnou novinku pro šoféry

Mapy.cz kruhové objezdy výjezdy navigace

Česká geolokační a navigační aplikace Mapy.cz je zase o něco efektivnější a přesnější při instruování, kudy se mají vydat řidiči na silnicích. Vývojáři se v rámci jedné z posledních aktualizací věnovali přesnějšímu navigování přes kruhové objezdy. Před vjezdem na ně aplikace nově dokáže upozornit na přesnou pozici správného výjezdu. Šoféři se tak lépe vyhnou případnému zmatkování a nejasnostem. Zejména u velkých a víceproudých „kruháčů“ tato novinka jistě přijde vhod.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

„Česko, země kruháčů? Tak si to trochu zpříjemníme. V navigaci teď ukazujeme, kde právě ten váš výjezd z kruhového objezdu reálně je. Občas je situace zpoza volantu míň přehledná, a tak je fajn dopředu vědět, že máte vyjet přímo za nosem,“ oznamuje novinku oficiální účet služby Mapy.cz na sociálních sítích.

Správný výjezd by měl být v informačním panelu znázorněn jak odpovídající pozicí bílé šipky, tak i pořadovým číslem výjezdu ve směru jízdy. Mrkněte, jestli už vám tato nová vychytávka také funguje.

Kdy jste naposledy minuli výjezd z kruháče?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)