Mapy.cz v nové verzi dostávají kartu Počasí. Usnadní plánování výletů

mapy.cz podporují kartu pocasi

Seznam dnes oznámil zajímavou novinku pro mapovou aplikaci Mapy.cz. Jedná se o první novou funkci, které společnost chystá pro turistickou sezonu. V aplikaci i ve webové verzi naleznete novou kartu Počasí. Data s předpovědí se přebírají z aplikace Windy.com.

Mapy.cz mají novou kartu Počasí

Na nové kartě Počasí můžete nalézt celou řadu informací. A to o teplotě vzduchu, směru a rychlosti větru, srážkách nebo sněžení. K dispozici jsou i informace o aktuálním čase a době východu/západu slunce. Předpověď bude dostupná na několik dní dopředu. A to po celém světě. Jako zdroj se využívá aplikace Windy.com, která rovněž patří pod Seznam.

Jan Laš, produktový manažer služby Mapy.cz

„Smyslem této funkce není nahradit meteorologické portály, ale především umožnit lidem operativně zjistit aktuální informace o počasí pro bod zájmu na našich mapách.”

mapy cz karta pocasi

Hlavním cílem nové funkce je vylepšit plánování výletů, kdy rovnou uvidíte, jaké počasí na místě bude a můžete případně výlet upravit. Právě plánování výletů je velkou částí služby Mapy.cz. Dokáže vyhledat atraktivní místa v okolí, poskytuje přímo tipy na výlety. A to včetně restaurací, hotelů nebo zastávek městské hromadné dopravy. Zajímavé je také číslo aktivních uživatelů, každý den podle Seznamu využije Mapy.cz 750 tisíc lidí.

Mapy.cz navigation & offline maps
Mapy.cz navigation & offline maps

Jak se vám líbí nová funkce pro Mapy.cz?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)