Mapy.cz nyní podporují jablečné CarPlay. A co Android Auto?

mapy.cz android auto

V nové aktualizaci aplikace Mapy.cz od českého Seznamu dorazila podpora pro Apple CarPlay, což je přímá konkurence platformy Android Auto, kam ovšem novinka zatím nedorazila. Google ji totiž údajně blokuje “„Pokud máte zájem o Android Auto, tak tam nám to bohužel Google blokuje. Nepouští tam totiž navigace třetích stran. Ale třeba jednou se to podaří,“ uvádí vývojářský tým.

V Android Auto lze aktuálně z navigací a map použít pouze Google Mapy či Waze. To je velká škoda. Mapy.cz jsou totiž zejména v našich končinách velmi populární a využila by je velká spousta uživatelů. Co tedy můžeme jablíčkářům závidět? Seznam pracoval na podpoře Android Auta asi půl roku a musel zároveň čekat na povolení od Applu.

mapy.cz android auto carplay apple

Do CarPlay se dostanou všechny užitečné funkce, které známe z mobilní aplikace a tak se můžou jableční uživatelé těšit například na nedávno přidanou funkci jízdních pruhů. Nechybí ani informace o maximální povolené rychlosti a následné upozornění na překročení rychlosti.

Chybí vám Mapy.cz v Android Auto?

Zdroj: apps.apple.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)