TOPlist

Tady uvidíte, kde teď jezdí auta fotící panorama pro Mapy.cz

Mapy.cz auta panorama snímkování 3D pozice lokace mapa

Když se v Google Maps a jeho nástroji Street View objevila první trojrozměrná a interaktivní panoramata ulic, začala veřejnost mimo jiné pátrat po tom, kdo a jak je pořizuje a zda je případně možné se ke snímkování nějak nachomýtnout. Americký gigant v následujících letech odhalil podobu nejen speciálních automobilů, ale také upraveného bicyklu či batohu, díky kterým se dají virtuálně procházet i užší trasy. Nikdy však neprozrazuje, kde se toto jeho vybavení aktuálně pohybuje. To český Seznam a jeho Mapy.cz jsou v tomto ohledu mnohem otevřenější.

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

Pokud byste se chtěli podívat, kde snímkovací auta zrovna teď jezdí, můžete jejich pozici najít jak na speciální stránce v nápovědě, tak i přímo v Mapách s parametrem carPosition za lomítkem v adrese. V tuto chvíli se zdá, že ulice měst a obcí ČR brázdí sedm vozidel. A to hlavně na západě země.

Mapy.cz auta snímkování panorama pozice mapa

Po chvilce sledování jednotlivých pozic můžete celkem snadno vytipovat, kde se bude fotit v následujících minutách, hodinách a možná i dnech. Aktuálnost dat nepřímo potvrzuje i fakt, že v nočních hodinách se pozice vůbec nezobrazují. Pro Mapy.cz zařizuje snímkování společnost Cyclomedia. Kromě zaznamenávání ulic pokračuje český projekt i ve vytváření panoramat u statických objektů.

Jak aktuální jsou panoramata ve vaší obci?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)