TOPlist

Mrkněte se přes Mapy.cz na 50 míst, kde v ČR šidili benzín

Mapy.cz nekvalitni benzin palivo kverulant ČOI

Nedávno jsme vám přinesli několik tipů na weby či mobilní aplikace, se kterými můžete pohodlně vyhledávat nebo zaznamenávat ceny benzínu a jiných paliv ve vašem okolí nebo rovnou kdekoli v ČR. Pro ty z vás, kteří hledí primárně na kvalitu, tu nyní máme další tip. Nebo spíš varování. Server Kverulant.org dává na základě záznamů České obchodní inspekce dohromady seznam a pozici čerpacích stanic, které dostaly pokuty za nekvalitní paliva. Díky zařazení do vlastního seznamu jsou vidět i v aplikaci Mapy.cz.

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

Server má v přehledu 50 chronologicky seřazených čerpacích stanic, které dostaly z důvodu nekvality benzínu, nafty či jiného paliva pokutu vyšší než 10 tisíc korun. Ačkoli je seznam aktuální k dubnu 2022, některé záznamy sahají například až do roku 2018. Stav paliva se tedy na některých stanicích mohl pochopitelně za tu dobu změnit, na druhou stranu je ale minimálně výstražné, že v přehledu najdeme i jména velkých a zdánlivě spolehlivých značek.

Jak moc hledíte na kvalitu paliva?

Zdroj: Kverulant

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)