TOPlist

Mapy.cz nově zobrazují asistenční centra pomoci Ukrajině

Mapy.cz Krajská asistenční centra pomoci Ukrajině

Česká služba Mapy.cz začala ve svých podkladech na webu i v mobilní aplikaci ukazovat oficiálně zřízená „Kontaktní asistenční centra pomoci Ukrajině“ (KACPU), která se nacházejí na území celé ČR. Pro jejich zobrazení stačí do vyhledávacího pole zadat zmíněný název, případně si ho nechat našeptat. Jedná se o samostatnou kategorii bodů. Každé centrum má na své kartě informace o kontaktech i výpis poskytovaných služeb.

Nově zveřejňované informace o lokaci center a typu pomoci mohou pohodlně získat nejen čeští uživatelé, ale také ti ukrajinsky mluvící. Veškeré položky jsou totiž do jejich řeči přeloženy. Vlastní přehled center má také Ministerstvo vnitra ČR, konkrétně v podobě položek pro Mapy Google.

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

Celorepubliková podpora pro prchající obyvatele Ukrajiny je koordinována pod hlavičkou iniciativy Naši Ukrajinci. Můžete skrze ni poskytnout poskytnout finanční, materiální či osobní pomoc. Velmi potřebné jsou aktuálně hlavně ubytovací kapacity. Dalším souvisejícím webem je Stojíme za Ukrajinou.

Jak jste se zatím zapojili do pomoci Ukrajincům?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)