Mapy.cz dostaly úžasnou funkci. Určitě ji hned zkusíte

Mapy.cz katastrální mapa

Vývojáři populární české služby Mapy.cz po krátké době na uživatele hrnou další skvělou věc. Na webu se nově zobrazují také hranice zahrádek, obvody domů či plochy luk a lesů. Ano, tušíte správně, je zde nově dostupná katastrální mapa. Nejde přitom jen o přidanou vrstvu s obyčejnými čarami, ale o mapu s možností po kliknutí nahlížet do katastru nemovitostí. Data poskytuje přímo Český úřad zeměměřický a katastrální. Mapy.cz tak nyní v tomto ohledu plní stejnou funkci jako například server iKatastr.cz.

Katastrální mapa na Mapy.cz

„Ať už hledáte vysněný domov, nebo si chcete jen ověřit hranice sousedova pozemku, potřebujete katastrální mapu. A tu teď najdete na Mapách. Na webu si ji zvolíte ve výběru map a život bude zase o trochu jednodušší,“ lákají autoři na velmi praktickou novinku na sociálních sítích, kde okamžitě sklidili řadu pochval. Ačkoli (zatím?) není katastrální mapa dostupná i v mobilní aplikaci, jde o senzační funkci, která ušetří nejen běžným obyvatelům spoustu času při hledání těchto informací na jiných, často méně známých místech.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kdy a kde jste naposledy hledali v katastrální mapě?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)