Mapy.cz mají geniální funkci, která vám pomůže s výběrem zajištěných cest

mapy.cz ferraty
  • Mapy.cz mají novou funkci, kterou ocení především turisté
  • V aplikaci se nachází nové značení ferrat a to včetně jejich obtížnosti
  • Snadno tak zhodnotíte, jaká trasa je ve vašich silách

Nová funkce aplikace (i webového rozhraní) Mapy.cz umožňuje turistům snadnější plánování výletů díky přidanému značení ferrat a jejich obtížností. Novinka tedy nabízí lepší přehled o dostupných trasách, což vám zajistí jednodušší rozhodování o výběru cesty, která nejlépe odpovídá vašim schopnostem.

Značení ferrat (zajištěných cest) v turistické mapě přináší několik výhod. Za prvé, uživatelé nyní snadno identifikují tyto zajištěné cesty a mohou se na své túře vydat po horských hřebenech a skalních stěnách s větší jistotou.

mapy.cz ferraty

Co je ferrata?

Ferrata je zajištěná turistická trasa vedoucí po skalních stěnách či horských hřebenech, na které se nachází kovové lano, žebřík, železné stupy a další zajišťovací prvky, které pomáhají turistům překonávat náročnější úseky.

Mapy.cz navigace a doprava
Mapy.cz navigace a doprava

Důležitou informací je i obtížnost ferrat. Díky nové funkci si lze snadno ověřit, zda je trasa ve vašich silách, čímž se minimalizuje riziko, že by se někdo ocitl na trase, která je pro něj příliš náročná.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Oceníte tuto funkci v aplikaci Mapy.cz?

Zdroj: Mapy.cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)