Věděli jste: Mapy.cz mají šikovnou vychytávku pro cyklisty

Mapy.cz cyklo obousměrky

Cyklisté, kteří na svých cestách rádi používají aplikaci Mapy.cz, si mohou v běžných mapových podkladech i v navigačních trasách zohledňovat cyklo obousměrky.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Dotčené silnice, ulice a stezky se lidem na kolech ukazují mnohem užitečněji než jen v běžné automobilové navigaci. Data pro toto zobrazování se čerpá z českého nástroje z komunitní mapy OpenStreetMap. Do ní českou cyklo-infrastrukturu z velké části zanáší redakce Městem na kole.

“Cykloobousměrky lze na Mapy.cz zobrazit v turistické vrstvě mapy. Značeny jsou drobným piktogramem kola se šipkou v protisměru jednosměrné ulice. Důležité je, že obousměrnost jednosměrek pro kola byla integrována do funkce vyhledávání tras,” vysvětluje server. Prakticky to znamená, že komunikace, po kterých mohou jet cyklisté v obou směrech, tak nejsou jen v běžné mapě, ale zohledňuje je případně také spuštěná navigace.

Ve kterých místech vás Mapy.cz špatně (ne)vedly do obousměrek?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)