TOPlist

Mapy.cz jsou ještě lepší. Co se naučily tentokrát?

mapy cz gpx soubory
  • Mapy.cz považuji za jednu z nejlepších aplikací současnosti
  • Aplikace je jednoduchá, snadno ovladatelná, přitom se spoustou funkcí
  • Nejnovější update přidal funkci, která doteď v mobilní verzi chyběla

Mapy.cz používám už spoustu let a dovolím si tvrdit, že pro našince je to jedna z nejlepších aplikací současnosti. Seznam.cz nemusíte mít rádi a jeho vyhledávání Google nikdy nedožene, ale Mapy.cz jsou perfektní. Kvalitní mapové podklady, spolehlivá navigace, jednoduché ovládání, možnost stažení map přímo do telefonu. A to vše zdarma! Poslední verze aplikace Mapy.cz je pak opět o kousek chytřejší, naučila se totiž importovat GPX soubory.

Dosud byla podpora importu GPX souborů vyhrazena pouze pro webovou verzi aplikace, tam se objevila už před dvěma lety. U mobilní aplikace jste dosud měli smůlu. Ale současná mobilní verze aplikace Mapy.cz už import GPX souborů podporuje! V aplikaci jen otevřete nabídku Místa a trasy, v pravé části displeje pak najdete tlačítko Import GPX. Jen pro pořádek – GPX je univerzální formát souborů, který obsahu GPS data. V tomto směru je to nejrozšířenější formát souborů, možnost importu GPX souborů je více než vítaná.

Mapy.cz navigace a doprava
Mapy.cz navigace a doprava

Podpora GPX není ničím novým, už dlouhou dobu jste své trasy mohly exportovat ve formátu GPX. Opačný směr ale z nepochopitelných důvodů zatím chyběl. Ale s tím je nyní konec, aplikace Mapy.cz se opět posunula blíže k dokonalosti.

Mají Mapy.cz nějakou chybu?

Nebudu to tajit (ono je to z článku stejně zřejmé) – aplikaci mám moc rád, používám ji každý týden a neumím si představit, že by v mém telefonu chyběla. Nikdy mě nezklamala, na výletech po České republice je to ohromný pomocník a opakovaně ji využívám také v zahraničí (ale nebudu lhát, tam mi Google Mapy občas udělají lepší službu, ale v aplikaci Mapy.cz mám vždy stažené offline mapy dané země, kam právě cestuji).

Používáte aplikaci Mapy.cz?

Zdroj: X

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)