TOPlist

Věděli jste, že aplikace Mapy.cz umožňují export v GPX formátu?

Mapy.cz export GPX

Jestli patříte mezi zkušenější uživatele hardwarových navigací nebo pokročilé práce s chytrými hodinkami při turistice či běhání, nejspíš vám nebude cizí zkratka GPX. Soubory s touto koncovkou představují vyexportovaná GPS data v univerzální podobě, kterou lze využít v široké škále přístrojů a systémů. Vývojáři českého Seznamu v souvislosti s tímto formátem obsahují úžasnou funkci. Aplikace Mapy.cz zvládá export tras a dalších údajů do GPX.

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

Historický vývoj aplikace Mapy.cz přinesl již dříve uživatelům velmi užitečnou funkcionalitu. Ta původně existovala pouze v webové verzi tohoto oblíbeného nástroje, ale dnes (tedy od 19. května 2021) je běžně k dispozici také na mobilních zařízeních. Uživatelé již nemusí data pro své hodinky nebo navigátory předem stahovat z počítače, ale mohou je přímo exportovat do GPX přímo z mobilu.

Tato funkce podporuje export do GPX jak pro data nově vyhledaných a sestavených tras, tak i pro trasy uložené v sekci Moje mapy. V mobilní verzi Mapy.cz lze tuto možnost najít v detailu trasy nad jejím Výškovým profilem.

Jak často využíváte export GPX dat?

Zdroj: Mapy.cz

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)