Aplikace Mapy.cz má super zprávu pro moderní turisty a sportovce

Mapy.cz export GPX

Jestli patříte mezi zkušenější uživatele hardwarových navigací nebo pokročilé práce s chytrými hodinkami při turistice či běhání, nejspíš vám nebude cizí zkratka GPX. Soubory s touto koncovkou představují vyexportovaná GPS data v univerzální podobě, kterou lze využít v široké škále přístrojů a systémů. Vývojáři českého Seznamu teď přicházejí v souvislosti s tímto formátem s příjemnou novinkou. Aplikace Mapy.cz nově zvládá export tras a dalších údajů do GPX.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Tato možnost byla doposud k dispozici jen u webové verze tohoto populárního nástroje. Pokud jste čekali na chvíli, kdy nebudete muset data pro hodinky či jiný navigátor předem lovit z počítače, ale vystačíte si jen s mobilem, tak můžete jásat. Konečně je to tady. Autoři aplikace Mapy.cz k novince dodávají, že export do GPX je dostupný jak u dat k nově vyhledaným a sestaveným trasám, tak i u těch uložených v sekci Moje mapy. Novinku už můžete v mobilní verzi Map najít. Export se nachází v detailu trasy nad jejím Výškovým profilem. Vývojáři vzkazují, že se chystá i import GPX.

Jak často využíváte export GPX dat?

Zdroj: Mapy.cz

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)